Wiele osób posiada w swoim domu akwarium słodkowodne. Po dłuższym czasie jednak, takie akwarium może się znudzić i zechce się mieć coś bardziej okazałego i efektowniejszego, na przykład akwarium morskiego. Jest jednak kilka istotnych różnić, pomiędzy tymi dwoma różnymi akwariami.

Akwarium słodkowodne

Prowadzenie akwarium słodkowodnego, jest mało skomplikowane i dosyć łatwe. Każdy może się na takie akwarium zdecydować. Może ono mieć dowolny rozmiar, kształt i mogą się w nim znaleźć dowolne ryby i rośliny. Warto jednak zadbać o czystość wody, odpowiednie ph wody i jej temperaturę. Można się wspomóc różnymi filtrami, grzałkami itp.

Akwarium morskie

Prowadzenie akwarium morskiego, jest o wiele trudniejsze. Nie każdy na przykład wie, jakie powinno być ph w akwarium czy jaki powinien być poziom zasolenia wody. Te informacje można znaleźć na profesjonalnych blogach akwarystycznych, jednak warto zapamiętać, że ph takiej wody powinno wynosić od 8. 1 do 8. 4 a zasolenie można zmierzyć hydrometrem, który jest niezbędny przy posiadaniu akwarium morskiego. Takie akwarium da dużo radości.