Z roku na rok coraz więcej turystów poszukuje coraz bardziej ekstremalnych sposobów na spędzenie wakacji czy nawet zimowego wypoczynku. Chociaż powstaje wiele obiektów gwarantujących nam ciekawe przeżycia, to jednak dla wielu osób jest to jednorazowa wyprawa. Gdzie powinniśmy się wybrać, jeśli szukamy naprawdę niezapomnianych wrażeń i ekstremalnych przeżyć?
Jedną z ciekawszych propozycji, które są przeznaczone jednak tylko dla osób o mocnych nerwach jest tak zwany dom strachów. Obecnie znajdziemy właściwie w każdym większym mieście tego typu obiekt.

Niektóre większe miasta takie, jak Warszawa czy Kraków posiadają nawet więcej niż jeden dom strachu ze względu na olbrzymie zainteresowanie tą tematyką. Jest to swojego rodzaju nowoczesne muzeum. Trzeba przyznać, że jest to dość mroczne i ponure miejsce. Wybierając się na taką wyprawę musimy być przygotowani na znajdującą się w wielu miejscach krew czy nawet pozorowane zwłoki. Choć są to sztuczne elementy często ich charakterystyka jest bardzo realistyczna i potrafią one wywołać prawdziwe przerażenie u zwiedzających. Warto więc wybrać się tam jedynie wtedy, gdy mamy naprawdę mocne nerwy.