Wielkopolskie firmy rozwijają się dynamicznie, ale to nie znaczy, że nie muszą walczyć o pracownika. Sam Poznań to miasto, gdzie panuje ogromna rotacja pracowników we wszystkich branżach. Firmy muszą więc o przyciągnięcie i zatrzymanie wartościowych osób zadbać.

Jednym ze sposobów doceniana swojego personelu są imprezy firmowe. W kulturze organizacji odgrywają one dwojaką rolę. Z jednej strony jest to sposób na odprężenie i forma nagrody. Z drugiej strony imprezy integracyjne mogą opierać się nie tylko na wspólnym spędzaniu czasu na rozgrywkach i przy barze. Mogą także opierać się na drużynowym wykonywaniu zadań sportowych i logicznych. Wtedy to idealne narzędzie do budowania zgranego, efektywnego i ufającego sobie nawzajem zespołu. Jeszcze inną kategorią są eventy firmowe takie jak gale, prezentacje, rozwiązania konkursów czy spotkania dla partnerów i kontrahentów, będące połączeniem networkingu i nagradzania za dobrą współpracę.

 

Czy organizować imprezy firmowe we własnym zakresie, czy powierzyć je wyspecjalizowanej formie. Coraz popularniejsze jest to drugie rozwiązanie. Często zorganizowanie takiego samego wydarzenia własnym nakładem byłoby niemożliwe lub wymagałoby zdobywania kontaktów i miesięcy przygotowań. Korzystanie z gotowych rozwiązań to jedna umowa, jedna faktura i znacznie mniej poświęconego czasu. A wyjazdy i imprezy teambuildingowe dostaną profesjonalne opracowany scenariusz.