Przygotowania wszystkich do zbliżającego się ślubu pochłaniają całą uwagę państwa młodych, świadków i rodzin. Zanim nastąpi ten wielki dzień, pozostaje jeszcze wieczór panieński i kawalerski.
Ich zorganizowanie tradycyjnie należy do świadków ze strony panny młodej i pana młodego. W praktyce często za przygotowanie wieczoru odpowiedzialna jest cała grupa najbliższych przyjaciół lub przyjaciółek, która wymienia się pomysłami i wzajemnie wspiera.

 

Jeszcze do niedawna nikogo nie rozczarował po prostu zakrapiany wieczór w klubie albo przed telewizorem. Dzisiaj organizacja wieczoru kawalerskiego to wyzwanie. Musi być ciekawie, zaskakująco i zupełnie niecodziennie. Może to być wspólne spróbowanie jakiejś aktywności, o której przyszły pan młody zawsze marzył. Może to być impreza wyjazdowa o najróżniejszym charakterze. Może być na bogato. Jeśli wybierasz na wieczór kawalerski Wrocław rejs na statku po Odrze, połączony z imprezą w pokładowym barze. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten sam pomysł wcielić w życie również podczas wieczoru panieńskiego. Chociaż oczywiście tak, aby główni bohaterowie obydwu tych imprez nie spotkali się po drodze.