Miejsc na zorganizowania wesela jest dużo. Tradycyjnie pierwszą możliwością, która przychodzi do głowy, jest dom weselny. Tam zazwyczaj dostępne jest przygotowane z myślą o całonocnych zabawach menu, wystrój nawiązuje do ślubów. Coraz więcej domów weselnych ma, opcjonalnie dla młodych państwa, na swoich usługach na stałe zespół lub didżeja.
Sala weselna położona na uboczu może także wiązać się z ciekawym terenem dokoła, gdzie również można przenieść przy dobrej pogodzie część imprezy, a także zrobić ciekawe zdjęcia. Nawet jeśli dom weselny nie dysponuje dużym parkiem, to nie trzeba martwić się o miejsce do zestawienia samochodów goście, a ponadto czego nad salą znajduje się kilka pokoi noclegowych.

 

Przyjęcie weselne w stylu glamour można urządzić w hotelu. Elegancka sala bankietowa przeznaczona do różnych spotkań zostanie przybrana specjalnie na wesele. W hotelach w mieście tkwi jak Łódź można liczyć też na ciekawe menu przygotowane przez renomowanego szefa kuchni, a nie przez firmę cateringową.
Jeśli rezygnujemy z całonocnego wesela na rzecz eleganckiego obiadu lub kolacji, dobrym miejscem na świętowanie ślubu będzie również restauracja – ulubiona lub taka, na którą na co dzień trudno sobie pozwolić.