W kwestii rozrywki co pewien czas pojawiają się mody, które podbijają serca wszystkich. Jednym z takich trendów jest escapegame.
Polega to na tym, że kilkuosobowa grupa odwiedza pokój zagadek, z którego trzeba się wydostać w określonym czasie (najczęściej w godzinę), wykonując szereg zadań. Mogą to być łamigłówki matematyczne, językowe, odkrywanie wskazówek i znajdowanie przedmiotów. Najczęściej takie pokoje gier urządzane są we wnętrzach w dawnych mieszkaniach w centrum miast takich jak Gdańsk. Pełne są zakamarków i pomieszczeń z dobudowanymi ścianami i przejściami.

 

Każdy escape room ma określony klimat. Są więc pokoje, które pozwalają graczom wczuć się w detektywów szukających rozwiązania zagadki kryminalnej, zakładników, ofiary wampira, które muszą uciec. Są również pokoje inspirowane książkami i filmami oraz nawiązujące Do wydarzeń historycznych. W miejscach takich jak Trójmiasto, turystyczne rejony Południowej Polski czy inne ważne miasta aż roi się od autentycznych historii mogących stać się kanwą rozrywki, która przy okazji pozwala dowiedzieć się czegoś nowego. Pokoje escapegame to świetna zabawa dla grupy przyjaciół, pomysł na wyjście na miasto, urozmaicenie urlopu, a nawet imprezę integracyjną. Warto sprawdzić opinie, aby wybrać pokój nie tylko ciekawy i się że zrobiony, ale też o stopniu trudności panującym do doświadczenia uczestników zabawy.