Jednym z kluczowych aspektów podczas zwiększania bezpieczeństwa w naszym domu powinny być drzwi, które mogą być np. antywłamaniowe czy ognioodporne.
To zwłaszcza drzwi, które odcinają możliwość rozprzestrzeniania się ognia, mogą uchronić nasz przed stratą zdrowia czy nawet w skrajnych przypadkach życia.
Często jednak kiedy już decydujemy, że chcielibyśmy posiadać w swoim domu drzwi ognioodporne, nie do końca jesteśmy przekonani na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę.
Warto zacząć od pytania z czego powinny być wykonane takie drzwi.

Obecnie uważa się, że drzwi aluminiowe ppoż, najlepiej odnajdują się w tej roli. Gdyż aluminium zaliczane jest do jednych z najtrwalszych materiałów budowlanych, zapewniającym dużą wytrzymałość konstrukcji.
Na rynku znajduje się wielu producentów oferujących dodatkowe opcje, które mogą iść w parze z ognioodpornością, między innymi takie jak zabezpieczenia antywłamaniowe, można również dla efektu wizualnego zamontować szyby w drzwiach, które również mogą być wykonane z hartowanego szkła, które tylko dodatkowo zwiększa nasze i naszych bliskich bezpieczeństwo.