Czy zastanawiałeś / zastanawiałaś się kiedyś, czy są jakieś rasy psów , które są w naszym kraju najbardziej popularne? Ja kilkakrotnie, aż postanowiłam sprawdzić i dzisiejszym znaleziskiem chciałabym się z Wami podzielić. Żeby nie przedłużać wpisu, to zdecydowałam, że przedstawię Wam pięć najbardziej popularnych ras w Polsce.

Najbardziej popularne rasy psów w Polsce – top 5

Najpopularniejszą rasą psów w naszym kraju jest… owczarek niemiecki. Wcale mnie to nie dziwi. Wszak już nawet jeden owczarek niemiecki wiele lat temu pomagał ekipie czołgu Rudy 102. Któż z nas nie zna Szarika i nie chciałby mieć go w domu?

Na drugim miejscu plasują się labradory, które są spokojne, łagodne i radosne. Posiadają żywiołowy temperament i są zawsze zadowolone.

Trzecie miejsce na podium należy do yorków. Teraz uważane są za maskotki, które mieszczą się w torebce. A czy wiecie, że kiedyś te psy odpowiedzialne były za łapanie myszy, kiedy był niedobór kotów?

Na czwartym miejscu znajdują się berneńskie psy pasterskie. Mimo, że są wielkie to są rodzinne i łagodne, a na dodatek świetnie dogadują się z dziećmi.

A stawkę zamyka west highland white terier, czyli rasa mała, ale zabawna i z wesołym charakterem. Są chętne do zabawy i często biorą udział w zawodach dogdancing.

Więcej informacji na https://petportal.pl/rasy-psow/