Prowadzenie biznesu w modelu franczyzowym to bardzo ciekawy sposób na siebie oraz zamienienie pracy na etacie na coś bardziej ciekawego. Franczyza daje wiele swobody, ale jednocześnie również bardzo duże poczucie bezpieczeństwa. To idealna opcja dla osób, które jeszcze nigdy nie prowadziły niczego swojego, a zależy im na osiągnięciu sukcesu w niedużym czasie. Zastanawiasz się czy warto? Nie wiesz na jaką franczyzę warto zwrócić uwagę? Jeśli szukasz odpowiedzi na tego rodzaju pytania, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, co warto sprzedawać w modelu franczyzowym oraz co należy wiedzieć na temat tego rozwiązania.

Czy wiesz, że franczyza odzież to jeden z najpopularniejszych sposobów na franczyzę? Wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy i franczyzę kojarzy głównie z dużymi, sieciowymi restauracjami typu fast food. Nic bardziej mylnego franczyza najczęściej dotyczy markowych sklepów odzieżowych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.

Franczyza – czym jest i co należy o niej wiedzieć?

Franczyza polega na ścisłej współpracy dwóch całkowicie niezależnych od siebie przedsiębiorstw. Zasady tej współpracy są określone w umowie franczyzowej, gdzie skrupulatnie określone są prawa oraz obowiązki każdej ze stron tej umowy. Franczyzodawca zobowiązuje się wspierać franczyzobiorcę oraz daje mu dostęp do swojej marki. W zamian franczyzobiorca zobowiązuje się realizować przeznaczony dla niego plan.

Zalety prowadzenia biznesu w modelu franczyzowym

  1. Wsparcie franczyzodawcy. Franczyzodawca daje dostęp do know-how firmy o ugruntowanej pozycji na rynku. Dzięki temu franczyzobiorca ma nie tylko łatwiej, ale również może się całkiem sporo nauczyć i mieć doświadczenie na przyszłość.

  2. Nie trzeba mieć kreatywnego pomysłu na biznes- wystarczy zainspirować się marką, z której licencji korzystamy. To bardzo ważne i szczególnie przydatne w przypadku osób nie do końca zdecydowanych.

  3. Mniejsza ilość nakładów finansowych na rozpromowanie biznesu. Dobra marka promuje się sama. Nie musisz dużo inwestować w marketing.