W biurowcach, zakładach pracy i budynkach przemysłowych gromadzi się wiele cennych z punktu widzenia funkcjonowania przedsiębiorstwa przedmiotów: od elektroniki aż po wyposażenie maszyn. Stanowią one łakomy kąsek dla zorganizowanych przestępców czy „okazjonalnych” złodziei. Dlatego właśnie powinieneś zdecydować się na nowoczesny sposób ochrony obiektów.

Najwyższy stopień bezpieczeństwa

Szczególnie przydatny jest dozór wizyjny. To zaawansowany system bezpieczeństwa, który składa się z umieszczonych strategicznie kamer obsługiwanych przez operatora. W ten sposób pojedynczy człowiek ma dostęp do praktycznie każdego zakątka budynku jednocześnie. Przewaga nad tradycyjnym dozorem jest bardzo wyraźna: jeden ochroniarz nigdy nie będzie mógł być w kilku miejscach naraz. Przekłada się to na znacznie szybszą reakcję w podejrzanych sytuacjach.

To jednak nie wszystko. Nawet operator może popełniać błędy. Dlatego jego pracę wspiera sztuczna inteligencja. Analizuje ona obraz rejestrowany przez kamery i sygnalizuje nieprawidłowości. Dzięki niej można podejmować znacznie lepsze (oraz szybsze) decyzje. Co więcej, dla SI nic nie stanowi przeszkody podczas analizy: ani zła pogoda, ani niska widoczność. Tym właśnie wyróżnia się profesjonalna ochrona. Wrocław ma do niej dostęp dzięki ofercie firmy Safespace, która specjalizuje się w zdalnym dozorze wizyjnym.

Kompleksowa ochrona obiektu

Kamery to zaledwie część wszechstronnego systemu zabezpieczeń. Oprócz tego warto zdecydować się jeszcze na wideoweryfikację oraz kontrolę ruchu. Dlaczego? Przede wszystkim zapewniają one nie tylko ochronę firmowego mienia, ale też przebywających wewnątrz budynku osób. Tego typu weryfikowanie tożsamości połączone z kartą wstępu gwarantuje, że do środka nie przedostaną się żadni nieproszeni goście. Zyskuje się też pełną kontrolę nad sytuacją w obiekcie. Należy dodać, że system ten działa całodobowo i nie jest podatny na błędy wynikające z czynnika ludzkiego. Można więc być pewnym jego skuteczności.

Zdalny dozór wizyjny dla oszczędności

Ostatnim powodem, dla którego warto pomyśleć nad zdalnym dozorem wizyjnym, jest jego koszt. Właściwie zaprojektowany system wymaga obsługi tylko przez jedną osobę (i sztuczną inteligencję), podczas gdy osiągnięcie tego samego efektu w tradycyjny sposób wymusiłoby stworzenie przynajmniej kilku etatów. A im większy obiekt, tym więcej ludzi potrzeba.

Rachunek jest więc bardzo prosty i właśnie dlatego wiele nowoczesnych firm decyduje się na takie rozwiązanie. Koszt związany z montażem kamer czy systemu wideoweryfikacji jest zaledwie ułamkiem tego, co proponują alternatywne metody. Na dodatek eksploatacja i konserwacja urządzeń wysokiej jakości nie należy do drogich ze względu na energooszczędność oraz różne tryby pracy. Zwłaszcza w połączeniu z korzystną taryfą prądową.

W kwestii takiej, jak ochrona obiektów, Wrocław ma dostęp do profesjonalnych rozwiązań. Przyjrzyj się, co ma do zaoferowania marka Safespace. Udostępniane przez nią technologie zapewnią maksymalny poziom bezpieczeństwa za możliwie najniższą cenę.