O co należy zadbać w czasie organizacji przyjęcia firmowego, eleganckiej gali lub prezentacji targowych i premier. Oczywiście poza samym programem eventu i poczęstunkiem ważna jest też cała oprawa. A to nie tylko miejsce, dekoracje i klimat warto wynająć także hostessy na bankiety.
Rola hostess nie ogranicza się do stania nieruchomo, nie zastępują one także po prostu kelnerek. Dokładny zakres zadań zależy od konkretnej imprezy. Hostessy zajmują się witaniem gości i odprowadzaniem ich w odpowiednie miejsca lub wskazywaniem ich, podawaniem upominków, udziałem w prezentacjach produktów i galach.

 

Mogą również z tacą serwować przekąski lub drinki. Hostessy w Krakowie pojawiają się na różnego typu imprezach firmowych i klubowych. Na otwarciach nowych lokali ich zadaniem bywa witanie gości, odprowadzanie ich. Na dużych międzynarodowych imprezach często hostessy pełnią rolę asystentek i przewodniczek.
Sprawdzone i znające się ją swoich zadaniach hostessy najlepiej znaleźć poprzez profesjonalne agencje modelek i hostess. Kraków ma niejedną firmę, która dysponuje sporą baza kontaktów i wyborze hostessy, które najlepiej sprawdzą się na danym wydarzeniu.