IP to unikatowy numer. Jest przypisany do każdego urządzenia indywidualnie. Jednak jego struktura zawsze przyjmuje pewne zasady – są to cztery liczby, które najczęściej oddzielane są od siebie przecinkami. Budzi on wiele kontrowersji, bo zostawiamy po sobie swego rodzaju ślad na stronach, które odwiedzamy, ale jednak jest niezwykle potrzebny. Adres IP umożliwia szybką wymianę danych i nawiązanie komunikacji. Możemy uzyskać sprawnie to, o co wysłaliśmy zapytanie do systemu, bo ten wie, gdzie ma odesłać odpowiedź.

 

Jakie jest Twoje IP ? Zacznijmy od tego, że może być ono zewnętrzne i wewnętrzne. I nie koniecznie jest takie samo. Aby dowiedzieć się jakie jest IP wewnętrzne musimy kliknąć na lupę w menu startowym naszego komputera i wpisać tam komendę : cmd. Wtedy będziemy mogli wykonać kolejny krok – wybrać opcję : wiersz polecenia. Tutaj wpisujemy następne polecenie – ipconfig. Później pojawią nam się już wyszukiwane dane oraz inne, które dotyczą naszego komputera.
Jeśli szukamy informacji o tym, jakie jest nasze zewnętrzne IP, to musimy po prostu wpisać zapytanie w przeglądarkę. Ta z kolei pokaże nam odpowiednie strony, gdzie kiedy je otworzymy, od razu wyświetli nam się adres IP.