Dbanie o prawidłową masę ciała często bywa powodem frustracji i psychicznego zmęczenia. Warto więc ten nieraz żmudny proces uprzyjemnić sobie tak bardzo, jak tylko się to da. Nowoczesna waga łazienkowa może w tym pomóc.

• Przyjemne dbanie o masę ciała?

• Inteligentne wagi łazienkowe

Przyjemne dbanie o masę ciała?

Stylowa waga łazienkowa sprawi, iż masę ciała będziesz kontrolować z przyjemnością. Niezwykle bogaty wybór kolorystyczny i stylistyczny sprawi, że z łatwością znajdziesz wagę idealnie pasującą do wystroju właściwie każdej łazienki. Nowoczesny design, gustowny styl skandynawski czy raczej wygląd tradycyjny? Wybór należy do ciebie, ale najważniejsze jest to, iż każdą z nich cechuje nie tylko wysoka estetyka, ale przede wszystkim funkcjonalność.

Hartowane szkło, nierdzewna stal, z których najczęściej są wykonane wagi, są odporne na zarysowania i różnego rodzaju uszkodzenia. Antypoślizgowe podkładki zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania. Dodatkową wygodą jest zasilanie wagi – wystarczą baterie AAA (popularne „paluszki”), by z produktu można było korzystać właściwie przez 12 miesięcy. Stan zużycia baterii jest prezentowany na wyświetlaczu, a oszczędność energii zapewnia automatyczny system wyłączania.

Inteligentne wagi łazienkowe

Jeśli do tej pory walczyłeś z nadmiernymi kilogramami, a wszystkie zmiany wagi skrupulatnie zapisywałeś w specjalnym notatniku, z pewnością ucieszy cię funkcjonalność nowoczesnych wag łazienkowych. Dzięki innowacyjnemu łączu ze ze smartfonem i wykorzystaniem technologii Bluetooth teraz wszystkie notatki możesz mieć na swoim telefonie. Pomiary odczytasz na wyrazistym wyświetlaczu LCD wagi lub na swoim telefonie poprzez dedykowaną aplikację mobilną (Android, iOS). Waga potrafi zapamiętać pomiary dla kilku użytkowników, z powodzeniem więc może z niej korzystać cała rodzina. Aplikacja mobilna zapewnia dostęp do pomiarów historycznych z podziałem na dni, co znacznie ułatwia śledzenie postępów w utracie zbędnych kilogramów.

Należy jednak pamiętać, iż inteligentna waga łazienkowa już nie tylko prezentuje masę ciała, ale dokonuje wielu innych pomiarów: pokazuje godzinę i temperaturę powietrza, ale także dokonuje pomiaru BMI, wody w organizmie, tkanki kostnej, tłuszczowej i mięśniowej (co z pewnością ucieszy osoby regularnie uprawiające sport), podstawowej przemiany materii. Dokładność pomiaru wynosi nawet do 100 g! Maksymalne obciążenie wagi to 150 kg.

Doskonale sprawdza się w domowym użytku. Co ciekawe, nowoczesne wagi z pomiarami sprawdzą się również w… kuchni. Przydadzą się do odmierzania masy rozmaitych produktów spożywczych, dzięki czemu przygotowywanie posiłków stanie się znacznie wygodniejsze.

Dbanie o wagę jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne!