Modernizujesz swój hotel lub biurowiec? Zależy Ci na znalezieniu takich rozwiązań, aby w pełni odpowiadały potrzebom Twoich gości i klientów? Zobacz, czym się kierować podczas zakupu nowego stołu konferencyjnego.

Po pierwsze: wielkość stołu

Współczesne stoły konferencyjne pełnią coraz więcej zróżnicowanych funkcji. W zależności od potrzeb, może być meblem skupiającym specjalistów z branży medycznej czy stomatologicznej, którzy przyjechali na konferencję, aby uaktualnić wiedzę w uprawianej przez siebie dziedzinie lub też przestrzenią do spotkań z ważnymi klientami w danej firmie. W biurach projektowych czy agencjach kreatywnych stół konferencyjny może stanowić miejsce, przy którym odbywa się burza mózgów, toczą zażarte dyskusje na temat zagadnień marketingowych, strategii czy projektów. Codzienne potrzeby w dużej mierze determinują to, jak duży powinien być stół konferencyjny. Szacuje się, że osoba wygodnie siedząca za stołem, przeglądająca przy nim drukowane dokumenty lub zasoby komputera, potrzebuje blatu o szerokości około 70 cm. W przypadku stołu, przy którym kontrahenci czy prelegenci zajmują jego obie strony (siedzą naprzeciwko siebie) przydaje się około 90-120 cm szerokości blatu.

Po drugie: ergonomia rozwiązania

Metr kwadratowy budynku w biurowcu, zwłaszcza w centrum dużego miasta, potrafi być na wagę złota. Wraz z rosnącymi kosztami nieruchomości projektanci są zobligowani do tego, aby projektować mądrze. Należy w taki sposób zaaranżować przestrzeń, aby umożliwiała swobodne poruszanie się poszczególnym osobom. Stół konferencyjny jako centralny mebel ustawiony w pomieszczeniu powinien stać się zatem bardziej ergonomiczny. Coraz częściej stoły są mobilne, łatwo rozkładane i składane. Mniejsza waga przy zachowaniu pełnej stabilności sprzyja dowolnemu przesuwaniu mebla – zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Coraz większą popularnością cieszą się modele elektryczne lub na kółkach, która nadążają za potrzebami użytkowników. Ciekawie prezentują się także stoły konferencyjne z możliwością swobodnej regulacji wysokości blatu.

Po trzecie: komfort i wygoda pracy

Nowoczesne stoły konferencyjne są nierzadko zaopatrzone w podłączenia sieciowe. Dla osób prowadzących konferencję, pokaz prezentacji czy materiału wideo oznacza to zdecydowanie sprawniejszą i bardziej komfortową pracę – bez konieczności zwracania uwagi co chwila na plączące się wokół kable. Otwory w blacie, przeznaczone na przeprowadzenie przewodów od zasilaczy, myszy, klawiatur czy innych urządzeń peryferyjnych, są bardzo praktycznym rozwiązaniem.